You are currently viewing I Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ze słowem MIŁOŚĆ

I Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ze słowem MIŁOŚĆ

Miłość ponad wszystko…..

12 kwietnia br. odbył się w naszym Liceum I Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, którego regulamin zobowiązywał, by w utworach prezentowanych przez wykonawców ważną rolę pełniło słowo miłość. Dyrektor I Liceum Pani Maria Buk- Kalinowska witając uczestników, ich opiekunów oraz jurorów odniosła się do znaczenia miłości w życiu człowieka, przytaczając ważkie aforyzmy i głębokie myśli na temat tego najpiękniejszego i najpotężniejszego uczucia, jednocześnie bardzo tajemniczego i trudnego do opisania słowami. Prowadzący koncert Yulija Kukhta i Janek Rejman zadedykowali go naszym przyjaciołom z Ukrainy, którzy wraz z nami uczą się, powoli wrastają w łańcucką społeczność, ale też pełni niepokoju o losy bliskich, swoich miast i ojczyzny, przeżywają trudne doświadczenia. Warto dodać, że jury było również międzynarodowe. Przewodniczącą była nauczycielka religii w I Liceum Siostra Agnieszka Piotrowska, w jego skład wchodzili goście ze Słowenii Dominik Čuk i Viktoria Utroša, Wasyl Czowban z Ukrainy i Ewelina Klimza – nauczycielka języka angielskiego i współorganizatorka Konkursu.

Z radością powitaliśmy wykonawców ze szkół powiatu łańcuckiego i z Przeworska, którzy w pierwszej części zmagań wykonali czternaście utworów w języku angielskim i ukraińskim. Również występy Sienkiewiczaków, w drugiej części konkursu prezentujących piosenki w języku angielskim, francuskim i ukraińskim, zyskały uznanie jurorów i publiczności, która uaktywniała się zarówno w salce koncertowej, jak i za kulisami towarzysząc śpiewem i tańcem wykonawcom, tworząc atmosferę iście festiwalową. Występowały głównie solistki, ale nie zabrakło też duetów i trio.

Jury wyłoniło laureatów w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i liceum. Bezkonkurencyjne okazały się dwie wykonawczynie: Nadia Bardjan ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rakszawie (nauczyciel – pani Małgorzata Grzesik) i Ania Fostyk ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łańcucie, którą przygotowała pani Sylwia Wojnar. Zdobyły ex aequo I miejsce. Wzruszyły prawdą emocji przekazanych w piosenkach, nienagannym wykonaniem w warstwie zarówno muzycznej jak i tekstowej. Ania poruszyła publiczność przejmującą ukraińską piosenką, świecące komórki i łzy w oczach były żywym dowodem na to, że muzyka to uniwersalny kod i niekoniecznie trzeba znać ukraiński język, by zrozumieć głębię przekazu. Drugie miejsce jury przyznało Wiktorii Domaradzkiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeworsku (nauczyciel – pani Barbara Dryniak), zaś trzecie przypadło Zosi Posiak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łańcucie (opiekun – pani Sylwia Wojnar).

Wśród licealistów owacje wzbudziła Sofija Leheza z Ukrainy, która energetyczną piosenką zaprezentowaną znakomicie aktorsko, zaskoczyła i zachwyciła widzów. Pierwsze miejsce zajęła Iwona Stopyra, drugie – Maja Chrzan, a trzecie – Magda Wojdyło.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom ze szkół podstawowych: Kamili Sobuś i Izabeli Maj (SP3 Rakszawa, opieka pani Małgorzata Jagusztyn), Antoninie Welc (SP w Dębowie, opieka pani Marta Trojnar), Julii Łukarskiej i Nikoli Flejszar (SP nr 4 w Łańcucie, opieka pani Sylwia Wojnar), Karolinie Wilczek (ZS w Woli Małej, opieka pan Andrzej Inglot, pani Katarzyna Ryś), Nikoli Nicpoń  i Marcelinie Bar (SP w Siedleczce, opieka pani Edyta Międlar), Lidii Kot i Karolinie Peszko (SP w Medyni Głogowskiej, opieka pani Agnieszka Bernat), Martynie Fus, Olivii Leji i Gabrieli Wal (SP nr 2 w Żołyni, opieka pani Marta Lisowska), Emilii Wywrót i Annie Truszkiewicz (SP Nowosielce, opieka pani Ewelina Szubart). Cieszy nas również udział Sienkiewiczanek: Mileny Zięzio i Magdy Kudyby.

Informujemy, że Gala I Konkursu Piosenki Obcojęzycznej ze słowem MIŁOŚĆ odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2022 roku o godzinie 12 w I Liceum w Łańcucie. Serdecznie zapraszamy!