You are currently viewing Mamy nowych przyjaciół z Liceum Polskiego ze Lwowa!

Mamy nowych przyjaciół z Liceum Polskiego ze Lwowa!

Gdy w październiku ubiegłego roku odwiedziła nas grupa nauczycieli ukraińskich przygotowujących się do uczenia języka polskiego (jako drugiego języka obcego), obiecaliśmy, że nasza Szkoła chętnie będzie wspierać ten ciekawy pomysł. Pani Mariana Lutyszyn uczy naszego języka w Liceum we Lwowie i to właśnie z jej 10-tą klasą nawiązaliśmy kontakt. Odbyliśmy lekcje online, na których poznaliśmy grupkę Ukraińców, znaleźliśmy wspólne tematy, rozmawialiśmy o ich i naszych planach wakacyjnych i obejrzeliśmy filmik nagrany przez nich po polsku. Znajomość ta zaowocowała zaproszeniem nowych przyjaciół do Polski, do naszego miasta Łańcuta.

18 czerwca przyjedzie grupka 12 osób wraz z wychowawczynią i nauczycielką języka polskiego.

Mamy nadzieję, że spodoba im się i nasze Liceum i Łańcut!

Dziękujemy klasie 2d za zaangażowanie i uczestniczenie w lekcjach online z Lwowskim Liceum.

Zapraszamy samorząd szkolny i wszystkich chętnych na spotkanie z koleżankami i kolegami z Ukrainy już we wtorek i w następnych dniach ich pobytu w Łańcucie!

Przedstawiamy filmik „Z polskim na TY”  

https://www.facebook.com/share/v/oCS5hPM3BF7UJrxv/