You are currently viewing Koncert Miłości w I LO

Koncert Miłości w I LO

Żyjemy w niezwykłych czasach, nieprzewidywalnych i zmiennych. Świat na naszych oczach przechodzi metamorfozę.  W ostatnim czasie naszą planetą wstrząsnęła pandemia, która ukazała z jednej strony słabość człowieka i kruchość życia, a z drugiej uwydatniła wielkość jego intelektu, kreatywność i dociekliwość naukową oraz wolę walki z zabójczym koronawirusem.

Jakby tego było mało, na nasz kontynent, na bratni kraj rozciągający się tuż za wschodnimi granicami Polski,  w trzeciej dekadzie lutego spadły bomby zwiastujące okrutną wojnę. Do dzisiejszego dnia błękitne niebo nad Ukrainą rozrywają błyskawice wybuchów, łuny pożarów, ryk samolotów atakujących spokojne miasta i wsie, krzyk rannych i umierających ludzi oraz płacz matek i dzieci.

Od wielu dni nasze biało-czerwone serca mają także kolor niebiesko-żółty. Są otwarte dla bezbronnych, heroicznie walczących Ukraińców, rwą się do pomocy potrzebującym uchodźcom z kraju ogarniętego pożogą wojny. Dzielimy się dobrem i darem przyjaźni z tymi, którym na Ukrainie rosyjski agresor zbombardował szkoły i domy, przyjmujemy ich w poczet Sienkiewiczaków. Chcemy, by czuli się bezpiecznie w murach naszego liceum i mogli kontynuować przerwaną wojną edukację.

Koncert Miłości zorganizowany przez Samorząd Uczniowski dedykowany był tym wszystkim, którzy świat chcą budować na miłości i pokoju. Refleksyjne piosenki wyśpiewane przez Kingę Hawer, Julię Bujak, Marlenę Kontek, Weronikę Tomaszek, Milenę Zięzio i Maję Chrzan, melodia „Melnacholijnego walca” wygrana przez Vitalinę Chovban z Ukrainy, drama w wykonaniu aktorów szkolnego teatrzyku Anielę Superson, Otylię Hycką, Karolinę Fryźlewicz, Aleksandrę Kluz, Kamila Dubiela i Franciszka Wlazło,  pokaz sztuczek z piłką nożną zaprezentowany przez Karola Dziurę, konferansjerka Małgosi Drabik i Wojtka Trawki wytworzyły niezwykłą atmosferę tego koncertu, dotykającą głębi serca.

Zaangażowanie Polaków, w tym społeczności naszego liceum, w pomoc dla uchodźców i nękanej wojną Ukrainy podkreślił gość specjalny Koncertu Miłości – Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń.  Wyrazy uznania dla organizatorów tego wydarzenia przekazał Naczelnik Wydziału Edukacji Tadeusz Pasieczny.