Skład samorządu uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024:

Julia Kurek – 3A
Sara Orłoś – 3A


Jula i Sara plany mają ambitne i ciekawe, niektóre nawiązują do propozycji znanych i lubianych z działalności poprzednich ekip, inne są całkiem nowe i warte uwagi, ba, wsparcia! Wśród nich: karty aktywnego ucznia, lustra w szatniach wuefu, gry terenowe, otrzęsiny pierwszoklasistów, stworzenie drużyny cheerleaderek, przerwy taneczne, dni kultury, wybory miss i mistera rocznika, wieczory pasji (talentów), działalność wolontariacka w schronisku „Kundelek”, szersze angażowanie uczniów i nauczycieli w prace sekcji samorządu, popularyzacja różowych skrzyneczek, odtworzenie strefy kibica, przywrócenie galowego stroju podczas uroczystości i wiele innych interesujących działań.
Podsumowanie kadencji samorządu uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023:

Wiktor Chmielarz – 3B
Andżelika Bzdek – 3B
Samuel Guido – 3A
Julia Maczuga – 2E

Ustępujący Samorząd przygotował uroczystość przekazania władzy i pożegnalny koncert. Wiktor Chmielarz zwrócił się do Dyrekcji, Profesorów i Sienkiewiczaków:

Dziś jesteśmy tu, by uczcić zakończenie naszej niesamowitej przygody w samorządzie uczniowskim. To był czas pełen wyzwań, radości i rozwoju! Jesteśmy ogromnie wdzięczni za Wasze zaufanie, wsparcie i entuzjazm.

Praca w samorządzie była niezwykłym wyzwaniem w naszym życiu i dała nam wiele: rozwijaliśmy się jako liderzy i pracowaliśmy razem w zgranym zespole. Jesteśmy dumni, że mogliśmy przeznaczyć ten czas dla wspólnego dobra.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować naszej Dyrekcji – Pani Marii Buk-Kalinowskiej oraz Pani Jadwidze Sebzdzie za wsparcie, dzięki któremu mogliśmy realizować nasze pomysły i inicjatywy. Pań otwartość na nasze propozycje była nieoceniona.

Opiekunka samorządu, Profesor Barbara Kruk, nieustannie i cierpliwie rozmawiała z nami, doradzała, wspierała, byśmy mogli działać efektywnie. Dziękujemy za to, że była Pani z nami przez całą naszą kadencję.

Pani Profesor Kluz-Chłandzie jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie i pasję, którą przekazała nam jako nauczyciel i mentor. To dzięki Pani mogliśmy się rozwijać i być lepszymi liderami.

Chcielibyśmy również podziękować wszystkim uczniom zaangażowanym w sekcję teatralną.  Są to: Aleksandra Dryniak, Weronika Burghart, Paulina Koszela, Aleksandra Inglot, Mateusz Sobal, Marysia Telega, Joanna Gwizdała, Justyna Kopeć, Amelia Winiarz, Blanka Bester, Karolina Porada, Julia Szewczyk, Filip Gargała, Wiktor Magryś, Sebastian Kraska, Szymon Cynk, Patryk Lasek, Kacper Ciąpała, Mikołaj Janora, Julia Kochman, Lara Jaźwa.

Nie sposób nie wspomnieć o pracy sekcji technicznej: Kacper Ciąpała, Maks Reizer, Radek Kuchtar, Szymon Moskwa i Radek Lasek poświęcali wiele czasu, by odbiór spotkań i uroczystości był nienaganny.                                                                           

Dziękujemy wspaniałym dziewczynom z sekcji redakcyjno-dziennikarskiej, dzięki którym powróciła do naszego Liceum gazetka szkolna:to Maja Lepa, Michalina Ambicka, Nina Ziajka i Nikola Leszczyńska.

Uznanie się należy dziewczynom z sekcji charytatywnej: Zuzi Szmuc, Gabrysi Lew, Martynie Pankiewicz, Gabrysi Chudzik,  Edycie Magdzie, Marcelinie Chmiel, Amelii Miazdze i Esterze Belcar. Wasza praca była kluczowym elementem naszych sukcesów i przyczyniła się do tworzenia wyjątkowej atmosfery w naszej szkole.

Dziękujemy także tym, którzy szczególnie angażowali się w życie szkoły i działalność samorządu, przyczyniając się do tworzenia wyjątkowej atmosfery Liceum. To m.in. Karol Bar, Michał Ślęzak, Aleksandra Dryniak, Oliwia Możdżeń, Łukasz Kuźniar, Olek Kwiecień, Emilia Paczocha, Oliwia Wojciechowska, Wiktoria Adamczak, Bartek Tendaj.

Wymieniliśmy najbardziej zaangażowanych uczniów, czas rozstrzygnąć konkurs na super klasę i jasno określić kto się spisał na medal:

miejsce III klasa 3B                                                                                                               

miejsce II klasa 4A                                                                                                                        

miejsce I klasa 1C.

Na zakończenie, skierujmy swoje myśli ku przyszłości. Nowemu samorządowi: Julii Kurek i Sarze Orłoś życzymy ogromnego sukcesu, wspaniałych doświadczeń liderskich, niesamowitych chwil spędzonych podczas realizacji Waszych planów i zamierzeń . Mamy nadzieję, że będziecie kontynuować naszą pracę na rzecz rozwoju niezwykłej Szkoły pod Lipą! Niech przyszłość przyniesie Wam wiele sukcesów!

Podsumowanie kadencji samorządu uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022

Drodzy Sienkiewiczacy!

Dziękujemy Wam wszystkim za wspólne działania w mijającym roku. Cieszymy się, że razem z całą społecznością I LO mogliśmy tworzyć codzienne i świąteczne życie szkolne. Kierując samorządem szkolnym  staraliśmy się wprowadzać nowe aktywności i organizować wiele wydarzeń, podczas których razem tworzyliśmy miłą atmosferę i niezapomniane wspomnienia.  Dla nas był to bardzo pracowity czas:  mierzyliśmy się z nowymi wyzwaniami,  poznawaliśmy swoje mocne i słabe strony, spotykaliśmy wielu wspaniałych ludzi. Wykazywaliśmy kreatywność wprowadzając nasze pomysły w życie. Mamy nadzieje, że dobrze będziecie wspominać naszą działalność. Cieszymy się ze wspólnie zbudowanej w ciągu tego roku historii!

Nowemu samorządowi życzymy dużo wytrwałości i śmiałości w spełnianiu postawionych sobie celów. Mamy nadzieje że będzie to dla was owocny, pełen nowych, interesujących wyzwań rok szkolny. Powodzenia!

Dziękujemy osobom aktywnym i chętnym do pomocy, szczególnie zaś:

– Kindze Abramczyk – szefowej sekcji artystycznej

– Tymonowi Kozłowskiemu, Szymonowi Moskwie, Igorowi Wiśniewskiemu, Jakubowi Chmielowi, Kubie Mazurowi – z sekcji technicznej

– Tomkowi Wlaziowi, Hubertowi Zyzowi, Piotrowi Sroczykowi – z sekcji gamingowej

 Oliwii Przybylskiej – z sekcji charytatywnej 

– Monice Harpuli, Otylii Hyckiej, Anieli Superson, Karolinie Fryźlewicz, Aleksandrze Dryniak, Emilii Paczosze, Jankowi Rejmanowi, Marcelinie Chmiel, Paulinie Koszeli, Weronice Burghardt, Frankowi Wlazło – z sekcji teatralnej 

Jesteśmy również wdzięczni Bartkowi Tendajowi, Karolinie Władyce, Jagodzie Dziubek, Andżelice Maj, Karolowi Barowi, Mikołajowi Płowemu i Radkowi Kuchtarowi.  Dzięki Waszej aktywności  i  zaangażowaniu udało nam się zrealizować wszystkie zaplanowane wcześniej przez nas pomysły. Gdy potrzebowaliśmy Waszej pomocy – zawsze byliście chętni i gotowi do działania. Bardzo Wam  za to dziękujemy!

Słowa uznania kierujemy do trzech najbardziej aktywnych klas, które najlepiej realizowały różne zadania śródroczne i zostały laureatami konkursu na najlepszą, najbardziej zaangażowaną klasę:

 – 3 miejsce:  2b

 – 2 miejsce:  4a

 – 1 miejsce:  3b

Gratulujemy i życzymy dalszej erupcji pomysłów i talentów!

Kierujemy podziękowania do Pani Dyrektor Marii Buk-Kalinowskiej za pomoc i wsparcie jakie  uzyskaliśmy. Była Pani nie tylko bardzo otwarta na nasze wszelkie pomysły, ale też razem z nami myślała jakie działania podjąć, aby poprawić i umilić codzienną atmosferę w murach I LO. Gdy pojawiał się problem, zawsze była Pani Dyrektor dla nas wielkim oparciem i pomagała znaleźć najlepsze rozwiązanie!

Bez pomocy, wsparcia, życzliwości, wyrozumiałości wielu naszych Profesorów nie udałoby nam się przeprowadzić wszystkich wydarzeń i uroczystości. Dziękujemy Państwu!

Słowa wdzięczności ślemy do opiekunki samorządu szkolnego, Pani Prof. Barbary Kruk. W trudnych chwilach zawsze mogliśmy liczyć na serdeczną rozmowę i pomoc. Przez cały rok    Pani Profesor sprzyjała naszym ambitnym pomysłom i planom, poświęcając nam dużo swojego czasu, co owocowało wieloma ciekawymi aktywnościami. W chwilach lekkiego zwątpienia otrzymywaliśmy sporą dawkę motywacji i udawało się kłopoty przekuć w sukces! Bez Pani Profesor udziału nie bylibyśmy w stanie zorganizować tak wielu wydarzeń artystycznych, naukowych, rozrywkowych, za co jeszcze raz dziękujemy!

Drodzy Profesorowie! Koleżanki i Koledzy! Liczymy, że będziecie nas ciepło wspominać, a nowy samorząd pod przewodnictwem Wiktora Chmielarza twórczo rozwinie nasze pomysły i zaskoczy nas nowymi, czego serdecznie życzymy!

                                                                                                                        Małgorzata Drabik

                                                                                                                        Julia Kot

                                                                                                                        Filip Hodor

                                                                                                                        Wojciech Trawka