You are currently viewing XVIII Powiatowy Konkurs Biologiczno-Ekologiczny w I LO

XVIII Powiatowy Konkurs Biologiczno-Ekologiczny w I LO

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Biologiczno-Ekologiczny pod patronatem Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Pana Starosty Powiatu Łańcuckiego Adama Krzysztonia.

Podczas uroczystej gali z wykładem inauguracyjnym wystąpiła pani dr Justyna Ruchała – naukowiec z Wydziału Biologii i Biotechnologii, która opowiedziała o technologiach mikrobiologicznych służących środowisku. Równie ciekawe było wystąpienie pana Grzegorza Chachury – podróżnika z grupy „Trzask”, który oczarował uczniów i zgromadzonych gości pasjonującym wykładem o podróżowaniu po Meksyku. Na naszej gali nie zabrakło najważniejszego gościa – Matki Ziemi, która w towarzystwie Żywiołów i Pór Roku, opowiadała o swojej historii i obecnej relacji z ludźmi.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z Medyni Głogowskiej, Wysokiej, Handzlówki, Soniny, Albigowej, Głuchowa, Kosiny, Białobrzeg oraz Łańcuta – a odbył się on w dwóch kategoriach – wiedzy teoretycznej i plastycznej. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wysokiego poziomu obu części konkursu. Wykonane prace plastyczne oraz wyniki części teoretycznej potwierdzają, że w całym powiecie mamy utalentowanych, pracowitych i wytrwałych adeptów sztuki biologicznej.

Gratulujemy zwycięzcom, uczestnikom oraz ich nauczycielom! Mamy nadzieję, że już za rok spotkamy się podczas następnej edycji konkursu.