You are currently viewing <i>Koncert pieśni patriotycznych.</i>

Koncert pieśni patriotycznych.

W czwartek, 10 listopada br., w przededniu Święta Niepodległości,  społeczność Sienkiewiczowska  uczestniczyła w koncercie poświęconym „Tej, co nie zginęła”. Nie zabrakło znakomitych Gości – pani Barbary Pilawy – Kraus, Wicestarosty Powiatu Łańcuckiego i pana Roberta Kochmana – Sekretarza Powiatu, którzy włączyli się w nasze obchody rocznicy odzyskania przez Rzeczpospolitą niepodległości również śpiewem. Koncert przygotowany przez panią prof. Małgorzatę Kopeć, zaprezentował różnorodne utwory tematycznie związane z miłością do ziemi ojczystej, gotowością jej obrony, odwołał się do do wydarzeń historycznych poprzez pieśni powstańcze z roku 1863, legionowe, związane z II wojną światową i powstaniem warszawskim, aż po czasy współczesne. Szkolni artyści nie tylko wykazali się talentem wokalnym, ale też zadbali o stroje z epoki, choćby z czasów walk o każdą ulicę i każdy dom w sierpniu i wrześniu 1944 roku w Warszawie.

Gościnnie wystąpiła utalentowana absolwentka naszego Liceum Weronika Wierzbińska, która akompaniując sobie na gitarze przypomniała m. in. Kantyczkę z lotu ptaka Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego.

Nie zabrakło wspólnego śpiewu najbardziej popularnych pieśni patriotycznych pod dźwięki gitary księdza Tomasza Dzioba. Na zakończenie wybrzmiała Rota, wykonana przez wszystkich uczestników koncertu. Wartość takich uroczystości podkreśliła pani Dyrektor Maria Buk – Kalinowska. 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do nadania Dniu Niepodległości wyjątkowego charakteru! Zapraszamy do wysłuchania nagrań i obejrzenia utrwalonych na fotografii obrazów  z Koncertu pieśni patriotycznych. 

Wykonawcy:

Szymon Cynk i Wojciech Rzepa z klasy 1c, Magdalena Wojdyło i Karolina Władyka z klasy 3a, Julia Bujak z klasy 4e, Maja Chrzan z klasy 3d, Martyna Fus i Natalia Kuźniar z klasy 2d, Karolina Porada, Julia Szewczyk, Aleksandra Baran, Justyna Kopeć, Weronika Cwynar, Blanka Bester  z klasy 1b, Gabriela Michońska i  Alicja Zych z klasy 1d oraz zaproszeni gości: Weronika Wierzbińska i Izabela Kochman.