You are currently viewing <i>Grudniowe obrazy, zapachy i dźwięki….. Styczniowa „Cudowna obecność”</i>

Grudniowe obrazy, zapachy i dźwięki….. Styczniowa „Cudowna obecność”

Zbliżające się Boże Narodzenie dla społeczności Sienkiewiczaków zaczęło się od strojenia szkoły: rozbłysły setkami lampek choinki, domek z piernika przypominał wyjątkowe świąteczne smaki, zapach jedliny przywoływał marzenia o zimowej, śnieżnej scenerii… A gdy już świąteczny nastrój zagościł, nadszedł czas koncertu piosenek kojarzących się z grudniowymi dniami rodzinnych spotkań przy choince. Bożonarodzeniowe przeboje anglosaskie i rodzime w wykonaniu szkolnych solistek poprzedziły jakże co roku wyczekiwane jasełka. Nieoceniona siostra Eliza tym razem zaprezentowała spektakl mocno zanurzony w obecnych czasach i miejscu w nich Biblii, spraw duchowych, wiary…. Ciągle gdzieś biegnący, zapatrzeni w siebie i goniący za tanią sensacją współcześni ludzie tracą często z pola widzenia to, co najistotniejsze, w tym istotę narodzin Bożej Dzieciny. W tej sztuce o współczesnym człowieku być może niektórzy z nas dojrzeli siebie… Jako aktorzy w spektaklu jasełkowym wystąpili uczniowie klasy 2a i 2b, nie było to łatwe zadanie, gdyż grypa zdziesiątkowała uczestników, ale udało się! Gratulujemy!

Życzenia wesołych, spokojnych, zdrowych Świąt Bożego Narodzenia od Dyrektor I Liceum pani Marii Buk-Kalinowskiej dla całej społeczności Sienkiewiczowskiej poprzedziły spotkania klasowe z opłatkiem, tradycyjnymi potrawami wigilijnymi, kolędami i mnóstwem dobrych życzeń!

Cudowna obecność – łańcuckie jasełka!

 15 stycznia Grupa Teatralna Łańcuckich Parafii zaprosiła mieszkańców Łańcuta na jasełka zatytułowane Cudowna obecność. Tegoroczny spektakl nawiązywał do wizerunku Matki Bożej Szkaplerznej, który znajduje się w naszej parafii. Wypełniona po brzegi sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury to żywy dowód ciągłej popularności sztuk bożonarodzeniowych reżyserowanych przez Siostrę Elizę i zespół teatralny. Z przyjemnością odnotowaliśmy udział kilku osób związanych z Naszym Liceum: prof. Ewelina Klimza wcieliła się w jedną z ról, Milena Styś zachwyciła swą anielską postacią, pastuszkiem był Maciek Woś, występowali też absolwenci i członkowie rodzin Sienkiewiczaków. Głębokie przesłanie spektaklu, sugestywna gra aktorów, piękna scenografia, wspaniała muzyka w wykonaniu diakonii i barwne, „z epoki” stroje – wszystko to złożyło się na znakomity jasełkowy spektakl. Szkoda, że na następny trzeba czekać prawie rok!