You are currently viewing Dzień Samorządności 2023 już za nami!
SONY DSC

Dzień Samorządności 2023 już za nami!

Pierwszy dzień wiosny to od lat tradycyjny moment przejęcia władzy w szkole przez samorząd.

I w tym roku tradycji stało się zadość. Pani Dyrektor Maria Buk – Kalinowska przekazała Andżelice Bzdek i Wiktorowi Chmielarzowi mikrofon – jako symbol przekazania rządów nad społecznością Sienkiewiczaków. No i się zaczęło!

Pierwszaki zaprezentowały filmiki promujące ich klasy, nie zabrakło w nich humoru, zaskakujących puent (1d), zderzenia marzeń o I LO z rzeczywistością (1b), portretu uczniów i profesorów (1a) i dobrej muzyki połączonej ze świetną choreografią (1c). Jury w osobach prof. Iwony Skawiny i Krystiana Pilawy – absolwenta naszej szkoły i warszawskiej Filmówki wskazało zwycięski film zrealizowany przez 1c. W nawiązaniu do słynnego szkolnego lib duba sprzed 10 lat pokazał on tryumfalne przejście przez wnętrza I LO super rozśpiewanej i świetnie ruszającej się  w takt muzyki ekipy. II miejsce zdobyła 1e, III przypadło 1d. Gratulujemy!

Nie mogło zabraknąć w takim dniu scenek kabaretowych! I to jakich! Publiczność zrywała boki widząc świetnie sparodiowanych profesorów przez 2 b, 2 c i 2 e.  Jurorzy (prof. W. Kluz -Chłanda i Monika Kot oraz Krystian Pilawa) nie mieli wątpliwości, że aktorom z 2 b udało się perfekcyjnie ukazać charakterystyczne zachowania, śmiesznostki, powiedzonka swoich nauczycieli, stąd I miejsce w konkursie. Świetnymi obserwatorami okazali się również uczniowie klasy 2c – II miejsce. Miejsce III – zajęła 2 e.

Absolwenci Krystian P. i Dominik Inglot chyba jednak kochają swoją starą szkołę! Nie dość, że wspierają duże przedsięwzięcia typu jubileusz, to jeszcze włączyli się do dnia samorządności przygotowując zabawny film z cyklu „Matura to bzdura”. Gwiazdami tej superprodukcji okazali się …. Karolcia Fryźlewicz z 4c i Mikołaj Puszkarz z 3b! Co za imponująca wiedza, jakie lotne skojarzenia i umiejętność korzystania z pomocy przyjaciół! Niestety, nie można tego powiedzieć o prof. ka-cha (nie wiedzieć kto „Chłopów” napisał? nie znać najlżejszego pierwiastka? Zgroza!) dobrze, że honor nauczycieli ratowały prof. Iwona Skawina i Barbara Kruk.

W konkurencji „Jaka to melodia” bezkonkurencyjna okazała się 3a! Gratulujemy znawcom muzyki estradowej z tej klasy, jak też dziewczynom z 3b, które szły łeb w łeb, ale w końcu zajęły świetne 2 miejsce!

Jednym z zadań dla klas trzecich było stworzenie autorskiej piosenki o szkole. Z tego zadania wywiązała się tylko 3b. Utwór wykonany a capella bardzo się podobał, nie tylko dlatego, że był jedynym w tej kategorii, ale także dlatego, że sympatycznie scharakteryzował profesorów uczących w tej klasie!

Z przyjemnością obejrzeliśmy tableaux klas trzecich: 3a, 3b, 3c! Podkreślały one profil i charakter klasy. Zaskoczyła nas 3d swoim produktem w stylu retro i w sepii. Świetne pamiątki!

Dzień samorządności tym razem również smakował! Tak, tak! Jedną z konkurencji był wypiek „Koperniczków” – ciasteczek nawiązujących do Roku Mikołaja – wielkiego astronoma, ekonomisty, lekarza, fortyfikatora – polskiego Leonardo da Vinci. Najbardziej fascynujące okazały się pomysły cukiernicze 3a, wyczarowany z piernika wiatrak zachwycił jury i zdobył I miejsce. II – ex aequo przypadło klasom 1c i 2a, zaś III – 2b. Mniam, mniam…..

Nie zabrakło dyktanda dla profesorów i familiady. Program był bogaty i interesujący. Docenili go ci, którzy w święcie Sienkiewiczaków uczestniczyli. Ci, którzy wybrali inny wariant tego dnia – niech żałują!