You are currently viewing <strong>II Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej już za nami!</strong>

II Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej już za nami!

13 kwietnia odbyła się druga edycja II PKPO. Tym razem – w związku z ogłoszeniem przez Sejm Rp roku 2023 – Rokiem Kopernika, hasło, słowo klucz Konkursu nasunęło się samo: NIEBO. To pojęcie astronomiczne, określane  mianem sfery niebieskiej, umowne sklepienie, na którym przemieszczają się Słońce, Księżyc, planety i gwiazdy. Podzielone jest na obszary zwane konstelacjami. Ale niebo ma wiele innych znaczeń metaforycznych: szczęśliwi mówimy, iż czujemy się jak w niebie, pochłaniając smakołyki stwierdzamy: niebo w gębie, wierzymy, że z tymi, którzy odeszli spotkamy się w niebie, niebo czasem płacze nad nami i światem, czasem wróży dobrą pogodę czy niepogodę…..

– Niebo, gwiazdy, planety, konstelacje, asteroidy, meteoryty inspirują artystów od czasów starożytnych.

I dzisiaj przekonaliśmy się o tym! Do naszego konkursu akces zgłosiło aż 15 uczestników z powiatu łańcuckiego i z Przeworska, których powitała Pani Dyrektor I Liceum – Maria Buk – Kalinowska. 

Na scenie sali teatralnej łańcuckiej Fary wybrzmiały przepiękne piosenki z niebem w roli głównej lub w tle w wykonaniu wspaniałych młodych artystów. Wykonawców oceniało jury w składzie: s. Agnieszka Piotrowska, panie Katarzyna Strzyżowska – pracownik naukowy WSiZ i prof. Ewelina Klimza. 

Niestety, prosimy jeszcze o cierpliwość! Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas Gali Językomaniaka i II PKPO w dniu 25 kwietnia br. Na razie zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego pięknego koncert