You are currently viewing Upływa kadencja Samorządu Szkolnego. Czas podsumowań.

Upływa kadencja Samorządu Szkolnego. Czas podsumowań.

Mija rok od wyboru Wiktora Chmielarza, Andżeliki Bzdek, Julii Maczugi i Samuela Guido do prezydium samorządu szkolnego. Ten czas upłynął jak z bicza trzasnął! Poprosiliśmy przewodniczącego Wiktora i jego zastępczynię o garść refleksji na temat trudnej sztuki rządzenia szkolnym organizmem uczniowskim. Oto one:

Mamy nadzieję, że nasza kadencja była udana i owocna. Dokonaliśmy wielu pozytywnych zmian w Szkole pod Lipą: zakupiliśmy wygodne pufy i wysokie krzesła, tworząc przytulne miejsca do nauki i odpoczynku. Stworzyliśmy również pamiątkową ściankę zdjęć wyjątkowych Sienkiewiczaków.

Dbaliśmy o wspólną dobrą zabawę i zorganizowaliśmy aż pięć balów (trzy z nich we wnętrzach licealnych, dwa w lokalach hotelowych). Wierzymy, że pomagało to  w integracji uczniów i w budowaniu silnych więzi ze szkołą.

Do sportu także przywiązywaliśmy sporą uwagę: poprzez  liczne turnieje koszykówki i siatkówki tworzyliśmy atmosferę twórczej współpracy i sportowej rywalizacji. Nie brakowało kreatywnej rozrywki. Wieczory filmowe, gamenight i dni tematyczne dostarczyły sporo pozytywnych wrażeń Sienkiewiczakom. Staraliśmy się zawsze uczestniczyć w ważnych wydarzeniach w życiu I Liceum: w gali jubileuszowej i zjeździe pokoleń, w świętach państwowych i szkolnych, w działaniach wolontariatu.

Oczywiście – mimo starań, nie udało się nam zrealizować wszystkich ambitnych zadań, np. dystrybutory na wodę dalej pozostają w sferze marzeń. Ale wierzymy, że przyszły samorząd podejmie to zadanie.