You are currently viewing Udział Sienkiewiczaków w lokalnych obchodach Święta Niepodległości

Udział Sienkiewiczaków w lokalnych obchodach Święta Niepodległości

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Łańcucie i Powiecie Łańcuckim rozpoczęły się na placu Sobieskiego odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie złożono wiązanki pod popiersiem Marszałka Piłsudskiego,  znajdującym się na ścianie dawnego Kasyna Urzędniczego. O 9.00 w kościele farnym w Łańcucie rozpoczęła się Msza Święta za Ojczyznę oraz w intencji tych, którzy walczyli z zaborcami o niepodległość Polski. W kolejnej części uczestnicy uroczystości wysłuchali przemówień posła na Sejm RP Kazimierza Gołojucha, Starosty Łańcuckiego Adama Krzysztonia i Burmistrza Łańcuta Rafała Kumka. Liczne delegacje złożyły kwiaty pod pamiątkowymi tablicami umieszczonymi na ścianie kościoła. Na zakończenie wspólnie odśpiewano „Mazurek Dąbrowskiego”, włączając się  do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”.

Tej oficjalnej części uroczystości towarzyszył także Sztandar I LO w Łańcucie, dumnie i godnie niesiony przez Miłosza Kolka z kl. 1a, z asystą Julii Teichman i Kingi  Truszkiewicz z kl. 1e.  Podczas Liturgii psalm responsoryjny pięknie zaśpiewała Karolina Władyka z kl. 4a.

W drugiej części obchodów uczestnicy uroczystości udali się do II LO w Łańcucie na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.