You are currently viewing Sukces badaczy historii

Sukces badaczy historii

5 grudnia w Muzeum Historii Polski na warszawskiej Cytadeli odbyła się gala wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie „Śladami Polskiego Państwa Podziemnego”.  Wśród laureatów znalazła się drużyna z naszej szkoły w składzie: Julia Kurek, Oliwia Wierzbińska, Mikołaj Bosak, Maciej Woś.

Zadaniem uczestników było odnalezienie bohatera podziemia poprzez wykonanie kwerendy historycznej i nakręcenie filmu w formule Instastories. Praca naszej drużyny udokumentowała działalność w strukturach AK podporucznika Tadeusza Filipińskiego. Praca Julii, Oliwii, Mikołaja i Macieja stanie się częścią Wirtualnego Muzeum Polskiego Państwa Podziemnego. Organizatorem konkursu była Fundacja Wielkie Historie, partnerami głównymi: Muzeum Historii Polski i Fundacja Grupa PGE. Patronat Honorowy objął Światowy Związek AK.

Po wręczeniu nagród, uczestnicy gali zwiedzili wystawę czasową „Wielkie i małe historie. Tworzenie kolekcji Muzeum Historii Polski.”

Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne…