23 kwietnia tegoroczni maturzyści zgromadzili się na uroczystej Mszy Świętej w łańcuckiej Farze. Był to pierwszy dzień uroczystych obchodów ukończenia szkoły. Eucharystię koncelebrowali ksiądz proboszcz Grzegorz oraz ks. Krystian. Wspólna modlitwa była dziękczynieniem za lata nauki, budowane relacje, zdobyte doświadczenia i wszystkie chwile, które na stałe pozostaną częścią szkolnych wspomnień. Nie zabrakło również modlitwy o mądrość w podejmowaniu życiowych decyzji oraz o powodzenie na maturze. W homilii ks. Sebastian przekonywał, że niezależnie od tego, jakie wybory i wyzwania przyniesie przyszłość, „z Bogiem zawsze łatwiej” odnaleźć właściwą drogę, zachować pokój serca i podnosić się po trudnościach. Śpiew scholi nadał liturgii wyjątkowy charakter. Oprawę muzyczną współtworzyli Julka i Karolina, grające na gitarach oraz Szymon akompaniujący na cajonie. Ta Eucharystia, pełna wdzięczności, była symbolicznym zamknięciem ważnego etapu życia i jednocześnie początkiem nowej drogi, pełnej wyzwań, marzeń i decyzji, które czekają tuż za progiem szkoły

