You are currently viewing NASI LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „Przedsiębiorczy na rynku finansowym”.

NASI LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „Przedsiębiorczy na rynku finansowym”.

W środę 9 czerwca br. przystąpiliśmy do kolejnego i ostatniego już etapu konkursu „Przedsiębiorczy na rynku finansowym”. Nasz zespół to Aniela Superson i Klaudia Szewczyk z kl. II dp oraz Jacek Szpunar z kl. II ap.

Okazało się, iż pomimo niepewności i wielu obaw, z łatwością i opanowaniem zaprezentowaliśmy naszą wiedzę na temat działalności gospodarczych. Wszystko to za sprawą nieocenionej prof. Marty Kaczmarczyk, która przekazała nam cenne informacje, a także nieustannie motywowała do dalszego działania. Dwie tury debat oraz test wiedzy miały wyłonić trzy najlepsze zespoły w całej Polsce. Po zaciętej walce przyszło nam czekać do następnego dnia, kiedy to- tuż przed debata finałową, miały być ogłoszone wyniki zmagań. Pozostawaliśmy więc w wielkiej niepewności…

W czwartek 10 czerwca br., z nadzieją „załapania” się do ścisłego finału (trzy najlepsze drużyny) przyszliśmy do szkoły. I wtedy usłyszeliśmy te słowa prof. Marty Kaczmarczyk: „Musicie się przygotować! Możliwe, że będziecie walczyć o I miejsce!”. Świat stanął w miejscu na kilka minut, ta informacja wywołała w nas wielki entuzjazm, ale również obawy, z jakim zespołem się zmierzymy? Nadeszła godzina prawdy…

Powitani przez panią dyr. Aleksandrę Kostkę i pana dyr. Piotra Dzięcielskiego (organizatorów konkursu z Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości) rozpoczęliśmy finał. Kilka minut później już wiedzieliśmy… Dostaliśmy szansę zawalczenia o I miejsce! Przeciwnikami okazała się już wcześniej przez nas poznana drużyna z Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie. Dobrze wiedzieliśmy, że czeka nas ciężka batalia. Pomimo stresu, z uśmiechem podjęliśmy to wyzwanie.

Nie wiadomo kiedy zakończyliśmy debatę Karla Poppera. Błyskawicznie upływający czas, poszukiwanie jak najlepszych argumentów i niezwykle trudne pytania sprawiły, że walka była bardzo zaciekła, ale też ukazała wysoki poziom wiedzy obydwóch zespołów. Nadszedł czas ogłoszenia wyników…
Z nieskrywaną radością i satysfakcją (bowiem była to nasza pierwsza debata o zasięgu ogólnopolskim), oczekiwaliśmy ogłoszenia werdyktu. Jury nie miało łatwego zadania. Nasz kontratak był równie mocny, co argumenty przeciwników. I w końcu słyszymy:

Laureatem II miejsca w konkursie „Przedsiębiorczy na rynku finansowym” został… zespół z I LO im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie w składzie Klaudia Szewczyk (lider), Aniela Superson i Jacek Szpunar!

Te słowa uświadomiły nam, jak daleko zaszła nasza drużyna. Oczywiście czujemy lekki niedosyt (zwycięstwo było w zasięgu ręki), ale przede wszystkim cieszymy się z możliwości wzięcia udziału w tym konkursie! Usłyszeliśmy bardzo miłe słowa ze strony zarówno prowadzących, jak i Dyrektorów ogłaszających wyniki. W ich oczach jesteśmy przyszłością polskiej działalności gospodarczej!

Podsumowując, jesteśmy dumni z zajęcia drugiego miejsca w Polsce! Zyskaliśmy sporo wiedzy i doświadczenia, które są naszym kapitałem na przyszłość! Nauczyliśmy się walczyć do końca, pokonywać nie tylko przeciwników, ale też własną tremę i stres. Dziękujemy pani prof. Marcie Kaczmarczyk za wielomiesięczne przygotowywanie nas do kolejnych wyzwań, długie godziny spędzone nad obmyślaniem strategii i opracowywaniem materiałów!

Dziękujemy również za bezcenne wsparcie i liczne gratulacje od społeczności naszego Liceum!