You are currently viewing Sienkiewiczacy laureatami Ogólnopolskiego Konkursu „Przedsiębiorczy na rynku finansowym”

Sienkiewiczacy laureatami Ogólnopolskiego Konkursu „Przedsiębiorczy na rynku finansowym”

W dniach 9-10 czerwca br. odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Przedsiębiorczy na rynku finansowym”. Dziękując Klaudii za ciekawą relację ze zmagań MUSIMY dodać kilka bardzo ważnych informacji o mierze sukcesu naszej Srebrnej Trójki.

Do konkursu przystąpiła rekordowa w jego historii liczba ponad 7000 uczniów i 123 szkół. Na drodze do finału uczniowie musieli m.in. rozwiązać test i studium przypadku, a także nagrać film, który następnie oceniali internauci oraz Komisja złożona z przedstawicieli biznesu.

Najlepsze 8 zespołów zmierzyło się w finale, w trakcie którego musieli dowieść swoich umiejętności oratorskich. Każdy z zespołów wziął udział w dwóch debatach, w trakcie których bronił lub negował zadaną tezę. Ocenie podlegała siła argumentacji, struktura wypowiedzi, umiejętność aktywnego słuchania, zadawania pytań i zbijania argumentów strony przeciwnej. Fakt, że w zależności od debaty ten sam zespół bronił, bądź negował tezę nie ułatwiał uczniom zadania. Po debatach, uczestnicy musieli również zaprezentować swoją wiedzę na temat rynku pracy. Jury złożone z pedagogów i doradców zawodowych z wieloletnim doświadczeniem wyłoniło dwa zespoły, które wzięły udział w debacie finałowej. Jej tezą było: „Samozatrudnienie jest lepsze niż praca na etacie”. Finałowa debata była transmitowana na żywo na profilu Fundacji: https://pl-pl.facebook.com/FundacjaMlodziezowejPrzedsiebiorczosci.

Warto nadmienić, że nasi uczniowie byli oceniani przez prawdziwych tuzów finansów i ekonomii, w skład jury weszli m. in. Krzysztof Grad – Dyrektor Biura Komunikacji i Promocji Ministerstwa Finansów, Joanna Zimoląg-Myczkowska – Koordynator Programów Edukacyjnych Fundacji Warszawski Instytut Bankowości oraz Małgorzata Sobkowicz – Prezes Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

I jeszcze znamienne słowa przewodniczącego jury, Dyrektora Krzysztofa Grada, skierowane do laureatów podczas Gali:
– Udział w takich przedsięwzięciach, zdobyta wiedza, doświadczenie i kontakty we współczesnym świecie są bardzo ważne. Dzisiejsi finaliści dali z siebie wszystko. Ostatni rok był trudny i podjęcie przez was dodatkowych aktywności jest szczególnie cenne, stąd też wyjątkowe gratulacje dla zwycięzców !
Wniosek: nawet podczas zdalnego nauczania, pandemii, przymusowych ograniczeń można wejść na sam szczyt! Gratulacje dla Srebrnych Klaudii, Anieli i Jacka!!!

Konkurs „Przedsiębiorczy na rynku finansowym” podsumowuje program edukacyjny Moje finanse wykorzystujący nowatorskie metody pracy z uczniami, które mają na celu rozbudzić w nich aktywność poznawczą, wyposażyć w praktyczną wiedzę i kluczowe umiejętności z zakresu szeroko rozumianej edukacji finansowej, ekonomicznej i społecznej. Skierowany jest do młodzieży w wieku 15–19. W 2021 roku w programie Moje finanse wzięło udział ponad 100 000 uczniów z całego kraju!