You are currently viewing FINAŁ XV WIELKIEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO

FINAŁ XV WIELKIEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO

„Podróże mają magiczną moc i pozwalają zdystansować się do problemów dnia codziennego. Nie rozwiązują ich bezpośrednio, jednak pomagają przewartościować i spojrzeć na nie od innej strony.”

Pandemia pokrzyżowała wiele planów, ale nie zabrała nam ona marzeń
o podróżach. Dlatego, aby chociaż trochę poczuć dreszcz emocji, który towarzyszy wyjazdom, zaprosiliśmy uczniów szkół podstawowych do wspólnego wędrowania po prostych i krętych drogach wiedzy geograficznej, czyli do udziału w XV WIELKIM KONKURSIE GEOGRAFICZNYM. Odbywa się on zawsze pod patronatem Starosty Powiatu Łańcuckiego pana Adama Krzysztonia. Tematem przewodnim była atrakcyjność turystyczna Włoch.
W konkursie wzięła udział młodzież ze szkół powiatu łańcuckiego i przeworskiego. Finał konkursu odbył się 15 czerwca w I LO w Łańcucie w specjalnie przygotowanej na tę okazję WŁOSKIEJ KAWIARENCE, w której nie zabrakło włoskich przysmaków. Królowały ciasteczka cantuccini, tiramisu oraz espresso.

Podczas gali odbyło się spotkanie online z pracownikiem Białowieskiego Parku Narodowego, przesympatyczną panią Anią Białomyzy. Dzięki współczesnej technologii udało nam się odwiedzić tak bardzo odległy zakątek Polski.
Gościem specjalnym był pan Karol Wójcicki, pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, podróżnik, fotograf oraz twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage na Facebooku „Z głową w gwiazdach”.

Również pan starosta podzielił się swoimi wspomnieniami z podróży do Włoch.
Na zakończenie uczniowie klasy geograficznej zaprezentowali projekty, nad którymi pracowali podczas nauki zdalnej, dotyczące odkrywek glebowych.

Poniżej przedstawiamy wyniki XV Wielkiego Konkursu Geograficznego:
I miejsce – SARA ORŁOŚ ( Szkoła Podstawowa w Białobrzegach)
II miejsce – FILIP CIELECKI (Szkoła Podstawowa w Siedleczce)
WIKTOR FUDALI (Szkoła Podstawowa w Białobrzegach)
SZYMON GOLENIA(Szkoła Podstawowa w Białobrzegach)
III miejsce – JULIA BYTNAR (Szkoła Podstawowa w Albigowej)
GABRIELA GRODECKA(Szkoła Podstawowa w Albigowej
PATRYK LASEK (Szkoła Podstawowa nr 2 w Łańcucie)
MACJEJ NIECKARZ (Szkoła Podstawowa w Siedleczce)

Nagrody wręczali: Pan Starosta Powiatu Łańcuckiego Adam Krzysztoń, Pan Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Tadeusz Pasieczny oraz Pani Dyrektor I LO Maria Buk-Kalinowska.