You are currently viewing Relacja z wycieczki „Sienkiewiczaków” do Warszawy

Relacja z wycieczki „Sienkiewiczaków” do Warszawy

Dwa wyjątkowo ciepłe i słoneczne dni września, grupa uczniów z kilku klas I LO im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie, wraz z opiekunami, spędziła w Warszawie.

Jednym z ważniejszych punktów programu było zwiedzanie imponującego Stadionu Narodowego PGE. Wybraliśmy trasę „Poczuj się jak VIP”, dzięki której mogliśmy zobaczyć miejsca dedykowane tylko ważnym osobistościom i nade wszystko piłkarzom. Te niedostępne dla przeciętnego kibica miejsca, w tej jakże znanej arenie sportowej, naprawdę robią wrażenie! Tego samego dnia poznaliśmy również samo serce stolicy – spacerowaliśmy ulicą Nowy Świat i zwiedzaliśmy Śródmieście. Wieczorem, gdy już zapadł zmrok nie sposób było odmówić sobie wycieczki wiodącej na taras widokowy, mieszczący się na 30 piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Warszawa nocą jest niesamowita! Neony, wysokie, pięknie oświetlone wieżowce i podświetlony PGE Narodowy pozostaną w naszej pamięci na długo!

Punktem kulminacyjnym naszego wrześniowego wyjazdu było uczestnictwo, w charakterze publiczności, w popularnym telewizyjnym programie „The Voice of Poland”. Młodzież miała okazję obserwować pełen emocji etap tzw. bitew. Niecodziennie mamy okazję zobaczyć w tzw. realu znane z telewizji postaci, poznać kulisy powstawania tak znanej produkcji, a przy okazji dobrze się bawić. Rola publiczności nie do końca jest łatwa – tutaj przede wszystkim liczy się energia, brak zmęczenia i w niektórych momentach cierpliwość. W pewnym sensie jest to ciężka praca, ale wrażenia są niezapomniane!

W szczególności dziękujemy Pani Justynie Steczkowskiej za poświęcony czas, miłe podejście i mini sesję zdjęciową. Reszta niech pozostanie tajemnicą – wszystkich uczestników obowiązuje tzw. klauzula poufności. Niebawem wszystko będzie jasne, zatem należy bacznie śledzić każdy odcinek „The Voice of Poland”, może gdzieś uda się nam dojrzeć znane ze szkoły twarze, wspierające brawami młode talenty !

Z całą pewnością to nie był nasz ostatni wyjazd do studia ATM …