You are currently viewing Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy

Sienkiewiczacy w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

Oto znów po kilku latach zapłonęła setkami światełek nasza Lipa, zawisły na niej paczki pełne prezentów: dobrych słów, ciepłych życzeń, radości dawkowanej wielką miarką… ale to dopiero zapowiedź świątecznego nastroju, który zapanował w szacownym gmachu I Liceum. Zabytkowy hol, schody nań wiodące ustrojone migotliwymi bombkami, unoszący się aromat jodły i świerka, smakowity domek z piernika, choinka mieniąca się mnogością ozdób, dźwięki kolęd rozbrzmiewające raz rzewnie, raz skocznie, zawsze zwiastując cud narodzin Dzieciątka! A tu już święty Mikołaj z orszakiem Aniołów rozdaje karmelkową zapowiedź prezentów. Już snuje się zapach barszczyku i pierniczków, a za drzwiami sal lekcyjnych (cudnie ustrojonych!) słychać gwar klasowych spotkań wigilijnych… Ale, sza, bo już czas obejrzeć szkolne jasełka, inne nie tylko dlatego, że online, ale i że  przesłanie obowiązkowo do wcielenia w życie: miłość z Betlejem może ocalić świat. przesłanie obowiązkowo do wcielenia w życie: miłość z Betlejem może ocalić świat.

A oto już świąteczne wystąpienie Pani Dyrektor pełne najlepszych życzeń, przypominające słowami pastorałki, że zbliża się  „…Bardzo ciepły, choć grudniowy Dzień, zwykły dzień/ W którym gasną wszelkie spory/ W którym radość wita wszystkich /Dzień, który już  /Każdy  z nas zna od kołyski. /Niebo – Ziemi, Niebu – Ziemia/ Wszyscy wszystkim ślą życzenia (..)”.

A cóż to? O jeszcze jednej tradycji Sienkiewiczacy nie zapomnieli: kolędnicy z Maryją tulącą Dzieciątko i starym Józefem, Aniołami, Diabełkami, pastuszkami i gwiazdą betlejemską krążą po licealnych zakamarkach radośnie wyśpiewując i grając chwałę na wysokościach wszystkim co w naszej kompanii spędzają ostatni przedświąteczny dzień!

Wesołych Świąt! Dobrego, Zdrowego Nowego Roku! 

Podziękowania:

Siostrze Agnieszce za pomysł jasełkowy i jego pracowitą realizację

Klasie 2b za odegrane szopkowe role i wyśpiewane kolędy

Samorządowi Szkolnemu za stworzenie niepowtarzalnego klimatu świątecznego

Całej społeczności Sienkiewiczowskiej za piękną przedświąteczną wspólnotę