You are currently viewing Sienkiewiczacy w Ogólnopolskim Konkursie „Przedsiębiorczy na rynku finansowym”.

Sienkiewiczacy w Ogólnopolskim Konkursie „Przedsiębiorczy na rynku finansowym”.

„Przedsiębiorczy na rynku finansowym” to konkurs organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie, a realizowany w naszej szkole w ramach innowacyjnego programu Moje finanse.

W bieżącym roku szkolnym wszystkie klasy I i II realizujące treści programowe z podstaw przedsiębiorczości wzięły udział w w/w konkursie. Pierwszy etap polegał na jak najlepszym rozwiązaniu testu online. Trzej uczniowie z największą ilością punktów utworzyli drużynę, która w II etapie rozwiązywała studia przypadków. Zrobili to na tyle dobrze, że dostali się do ścisłego finału, czyli do najlepszych 20 drużyn w całej Polsce. To:

Remigiusz Radecki kl. IIId

Norbert Michna kl. IId

Michał Ślęzak kl. IIa

Przed uczniami stanęło kolejne wyzwanie –  nakręcenie filmu pt. Nie daj się złowić!   W filmie tym pokazali jak zachować bezpieczeństwo w sieci i jak z niej korzystać, aby nie stać się ofiarą oszustwa. Z satysfakcją informujemy, że reprezentanci naszej szkoły świetnie poradzili sobie z zadaniem, a teraz z niecierpliwością wyczekują wyników, które już niebawem zostaną ogłoszone na platformie Moich finansów. Jednak zanim poznamy werdykt, wszystkie filmy ( jest ich 20 z całej Polski) biorące udział w rywalizacji zostały umieszczone przez koordynatora programu na kanale YouTube FMP Przedsiębiorczy na rynku finansowym oraz na platformie FMP w programie Moje finanse w zakładce Konkurs/Głosowanie. Od 4 maja od godz. 8.00 do 16 maja do godz. 17.00 będzie możliwość głosowania na wybrany film poprzez formularz na platformie Moich finansów.

19 maja, po zliczeniu głosów internautów, wyłonionych zostanie 12 filmów, które 21 maja poddane będą ocenie Jury. W efekcie osiem zespołów zakwalifikuje się do finałowego etapu konkursu. Apelujemy do całej społeczności sienkiewiczowskiej: nauczycieli, wszystkich uczniów, pracowników szkoły, znajomych, koleżanek i kolegów, by obejrzeli i zagłosowali na nasz film. Będzie to sympatyczny gest docenienia ogromu pracy wykonanej przez Remigiusza, Norberta i Michała, a równocześnie wsparcie idei konkursu!

Podajemy link do głosowania moje-finanse.junior.org.pl, a potem konkurs/głosowanie