You are currently viewing Akcja charytatywna „POLA NADZIEI”

Akcja charytatywna „POLA NADZIEI”

Od 2006 roku, prawie każdej wiosny odbywa się w Łańcucie akcja charytatywna  pod nazwą POLA NADZIEI, która ma na celu propagowanie idei opieki hospicyjnej oraz wsparcie działalności Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Szczególne znaczenie akcji to wymiar edukacyjny skierowany do młodzieży dla uwrażliwienia młodych członków społeczeństwa na potrzeby osób nieuleczalnie chorych i niepełnosprawnych.

W tym roku 27.04.2022r. na ulicach miasta wolontariusze „Przyjaciele od serca” z I Liceum Ogólnokształcącego rozdawali mieszkańcom kwiaty żonkili. W powietrzu czuć było wiosnę, jasne niebo, dużo słońca sprzyjało akcji.

Wsparcie w akcji otrzymaliśmy ze strony nauczycieli i uczniów wielu szkół podstawowych  Powiatu Łańcuckiego i Przeworskiego oraz od firmy Energia Euro Park z Mielca. To właśnie Oni zapewnili nam symboliczne kwiaty żonkili zarówno ręcznie wykonanych jak i żywych.

Wolontariusze podczas akcji musieli niejednokrotnie walczyć z własnymi emocjami ponieważ nie jednemu nie jest łatwo prosić obcych ludzi o wrzucenie datku do puszki.

Podczas akcji zebraliśmy od ludzi dobrej woli kwotę 8906,90 złotych, która została przekazana Fundacji, której celem jest poprawa jakości życia Podopiecznych, poprzez otoczenie ich specjalistyczną i troskliwą opieką medyczną, psychologiczną, pedagogiczną, duchową i socjalną. Dzięki tej opiece  Podopieczni mogą spędzić ostatnie dni swego życia w domu, a nie w szpitalu.