You are currently viewing II Ogólnopolskie Forum Doskonalenia Kadr Oświaty                                                  

II Ogólnopolskie Forum Doskonalenia Kadr Oświaty                                                  

Edukacja wobec wyzwań przyszłości

Dnia 31 maja 2022 w Świlczy koło Rzeszowa odbyło się II OFDKO pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. W prestiżowej konferencji zorganizowanej przez PCEN w Rzeszowie i Bank Gospodarstwa Krajowego wzięło udział około 200 uczestników, wśród nich klasa I d wraz z prof. Martą Kaczmarczyk. Sienkiewiczacy wysłuchali kilku interesujących konferencji, między innymi Mózgi, sztuczna inteligencja i edukacja i O czym powinieneś pamiętać zanim zostaniesz przedsiębiorcą. Odbył się również konkurs poświęcony przedsiębiorczości, w którym uczennica klasy 1d, Martyna Inglot. Zdobyła I miejsce ( rywalizując z 9 innymi uczniami), jako nagrodę otrzymała tablet.

W dalszej części odbyły się panele dyskusyjne na interesujący temat : Zostań w Ojczyźnie. Bądź nowoczesnym przedsiębiorcą. W panelu uczestniczyli Beata Rapa – Dyrektor Regionu Podkarpackiego BGK, Edyta Stanek – Prezes Zarządu Spółki ML System SA, Szymon Nieznański – członek Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem. W części końcowej pytania mogli zadawać również uczniowie.

Zarówno tematyka Forum, jak i jego przebieg w pięknych wnętrzach Nowego Dworu w Świlczy, zainteresowały uczestników z Naszego Liceum. Wrócili bardzo zadowoleni i z planami, by – w miarę możliwości ponownie wziąć udział w przedsięwzięciach promujących przedsiębiorczość i nowoczesne trendy w naukach ekonomicznych i społecznych.