You are currently viewing Mamy nowe boisko sportowe

Mamy nowe boisko sportowe

Mamy nowe wielofunkcyjne boisko sportowe o wym. 32 x 44 m., bieżnię, skocznię do skoku w dal i siłownię plenerową. Obiekty te powstały dzięki środkom przyznanym z programu ministerialnego POLSKA SPORTOWA 2021, mającym na celu poprawę stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej, przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego, a jednocześnie służącej lokalnej społeczności do aktywnego spędzania czasu wolnego.

W piękny słoneczny jesienny dzień 13 października 2022 roku dokonało się jego uroczyste otwarcie. Po przywitaniu gości przez dyrektora szkoły Marię Buk-Kalinowską uczniowie, przygotowani pod czujnym okiem dziewczyn z 4c: Moniki Harpuli, Karoliny Fryźlewicz i Otylii Hyckiej, zaprezentowali świetny program artystyczny, według scenariusza prof. Władysławy Kluz-Chłandy. Była to historia sportu, począwszy od dyscyplin rozgrywanych na pierwszych igrzyskach olimpijskich w starożytnej Grecji, aż do osiągnięć współczesnych sportowców. Gromowładny Zeus i towarzysząca mu bogini wnieśli i zapalili znicz olimpijski oraz podali symboliczną wstęgę do przecięcia. Ks. proboszcz Grzegorz Garbacz poświęcił boisko, by wszyscy korzystający z tego boiska bezpiecznie spędzali na nim czas.

Szymon Cynk wyśpiewał „Adrenalinę” we własnej aranżacji, duet Aniela Superson i Jagoda Kwarciany wytańczyły artystyczne akrobacje, a Kamil Dziura zachwycił pokazem z piłką. Na nowo otwartym boisku zagościła także plejada ucharakteryzowanych najsławniejszych polskich sportowców obecnych czasów: Mariusz Pudzianowski, Bartosz Kurek, Robert Kubica, Justyna Kowalczyk, Adam Małysz, Robert Lewandowski i Iga Świątek. Tylko Otylia Jędrzejczak nie mogła się w pełni zaprezentować, gdyż… nie mamy jeszcze basenu. Całość gorąco komentował niezastąpiony w tej roli Janek Rejman, a konferansjerkę prowadziły Karolina Szal i Weronika Burghardt.

Na zakończenie, reprezentacja szkoły w piłce koszykowej chłopców rozegrała – już na nowym boisku – inauguracyjny mecz. Wyjątkowi uczestnicy naszej uroczystości – Pan Minister Jacek Osuch i Pan Poseł Kazimierz Gołojuch – aktywnie włączyli się w sportowe wyzwania. Rzucali piłką do kosza i na bramkę, której dzielnie bronił ochotnik Dima Mokreniuk.

Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego boiska i realizacji całego przedsięwzięcia, a zwłaszcza Panu Staroście Adamowi Krzysztoniowi i Panu Posłowi Kazimierzowi Gołojuchowi, gorąco dziękujemy!