You are currently viewing Podkarpackie Święto Matematyki w I LO w Łańcucie

Podkarpackie Święto Matematyki w I LO w Łańcucie

W dniu 3 lutego 2023r. o godz. 10:00 odbył się finał XXXVIII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała dla szkół średnich województwa podkarpackiego.

Konkurs uroczyście otworzyli: Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Łańcucie – Pani Maria Buk-Kalinowska oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Łańcucie pod patronatem którego odbywa się konkurs – Wicestarosta Powiatu Łańcuckiego Pani Barbara Pilawa Kraus oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Tadeusz Pasieczny.

W tegorocznej edycji najstarszego na Podkarpaciu konkursu matematycznego do zawodów finałowych zakwalifikowało się 109 uczniów z 15 powiatów: bieszczadzkiego, brzozowskiego, dębickiego, jasielskiego, jarosławskiego, kolbuszowskiego, leskiego, leżajskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, mieleckiego, przemyskiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego i sanockiego. W ciągu 120 minut każdy z uczestników musiał rozwiązać 3 zadania mierząc się z niezwykle trudnymi i ciekawymi problemami matematycznymi, mając szanse sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w bezpośredniej rywalizacji z najlepszymi.

Zadania dla uczniów na dwóch poziomach: junior oraz senior opracował pomysłodawca konkursu – prof. Eugeniusz Śmietana, natomiast za organizację odpowiedzialni byli nauczyciele matematyki: prof. Monika Wyczarska, prof. Dariusz Gwizdak i prof. Karolina Kochmańska.

Pragniemy podziękować młodzieży z klas II b i II d za pomoc w przygotowaniu sali do konkursu, a Łukaszowi Kuźniarowi, Szymonowi Hadławowi i Aleksandrowi Kwietniowi za przygotowanie nagłośnienia.

Teraz Komisja Konkursowa przystąpi do oceny prac, a dyplomy i nagrody dla laureatów zostaną wręczone na Uroczystej Gali w dniu 3 marca 2023 r. o godzinie 10:30 w naszej szkole.