You are currently viewing Wiktor Chmielarz – został częścią polskiej polityki młodzieżowej! Dostał się do Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej w 2023 roku!

Wiktor Chmielarz – został częścią polskiej polityki młodzieżowej! Dostał się do Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej w 2023 roku!

Z dumą informujemy, że szef naszego szkolnego samorządu i radny Młodzieżowej Rady Powiatu – Wiktor Chmielarz został parlamentarzystą! Zadanie to było bardzo skomplikowane, a droga do parlamentarnych ław trudna: m. in. napisanie wielu esejów, wyrażenie opinii na różne ważne tematy. A potem wraz z 666 innymi kandydatami oczekiwanie na rezultaty! Udało się! Poglądy i wiedza Wiktora okazały się rękojmią sukcesu!

Czym jest PMRP? Ta organizacja jest bezpartyjna i oddolna. Parlament Młodych Rzeczypospolitej Polskiej zrzesza w sobie ambitnych, młodych ludzi, którzy działają społecznie i nie chcą pozostawać biernymi na otaczającą rzeczywistość. Każda kadencja PMRP ukazuje, że młodzież jest źródłem nowych pomysłów, które skutkują rozsądnymi rozwiązaniami, ciekawymi punktami widzenia. Mnogość idei, dialog, otwartość – to określenia opisujące ludzi, którzy przekuwają swoją aktywność w czyn zasiadając w PMRP. Z niecierpliwością i uwagą będziemy śledzić właśnie zaczynającą się VI kadencję Parlamentu, być może uda się – przy udziale Wiktora – zaskoczyć młodych pomysłami, które pokażą jaki duch i ile pary jest w pokoleniu, które za kilka lat zacznie przejmować stery!

Gratulujemy Wiktorowi!