You are currently viewing <i>Znawczynie świata starożytnego z 1d w finale XIV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej.<b></b></i>

Znawczynie świata starożytnego z 1d w finale XIV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej.

 Miło nam poinformować, że trzy uczennice klasy 1d – Gabrysia Michońska, Antonina Mac i Martyna Fus (zachęcone do udziału i przygotowane przez prof. Annę Sobol), znalazły się w ścisłym finale XIV Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej „Non scholae, sed vitae discimus”, organizowanym jest przez VI Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie oraz Zakład Historii Starożytnej i Orientalistyki Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zawody te mają charakter interdyscyplinarny i przeznaczone są dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego, wykazujących szczególne zainteresowanie kulturą antyczną.

Spośród trzydziestu dziewięciu drużyn z całego Podkarpacia biorących udział w półfinale, jury wyłoniło osiem najlepszych, wśród nich nasza dzielna drużyna . Eliminacje obejmowały prezentację „scenki rodzajowej” na wybrany przez siebie temat oraz odpowiedź na dwa wylosowane pytania z zakresu kultury antycznej. Nasza drużyna spisała się świetnie! Otrzymała wyróżnienie oraz tytuł laureata! A konkurencja była niezwykle silna!

 

Gratulujemy Antosi, Martynce i Gabrysi! Wyrazy uznania dla pani prof. Anny Sobol!