You are currently viewing <strong>Uwaga! Uwaga! Zapraszamy do lektury nowej gazetki szkolnej</strong>
REDAKTORKI WEHUKUŁU

Uwaga! Uwaga! Zapraszamy do lektury nowej gazetki szkolnej

WEHIKUŁ  CZASU CZYLI HENIO Z DŻEM-EM !!!!

Klasa 1e w ramach zajęć z podstaw dziennikarstwa poznała różne gatunki zarówno informacyjne jak i publicystyczne: m.in.: zajawki, wzmianki, notatki, sprawozdania, wywiady, reportaże,  felietony. Od października uczniowie tworzyli indywidualnie i w zespołach wiele z wymienionych gatunków. Okazji nie brakowało, przed i po jubileuszu Liceum powstały świetne wywiady z absolwentami, reportaże z uroczystości i ze szkolnej gali… Wyjścia edukacyjne do Muzeum Zamku czy spektakle teatralne zaowocowały notatkami, sprawozdaniami i recenzjami. W ramach doskonalenia dziennikarskiego pióra powstały opowiadanka i żartobliwe felietony. Ważną dziedziną działalności było projektowanie szaty graficznej i układu poligraficznego oraz – oczywiście wybór tytułu czasopisma. To ostatnie nie było łatwym zdaniem, propozycji było sporo od ESSA, Pod Lipą, aż po WEHIKUŁ CZASU I HENIO Z DŻEMEM, który to tytuł ostatecznie zadowolił wszystkich redaktorów – klasę 1e.

Ukonstytuowało się kolegium redakcyjne, czyli cztery niezwykłe Dziewczyny: Michalina, Maja, Nina i Nikola, które z wielką determinacją dokonały wyboru tekstów z ogromnego zasobu klasowego, nadały kształt graficzny i układ „Wehikułowi Czasu …” i – szkolna gazeta ujrzała światło dzienne podczas dni otwartych. Bardzo spodobała się zarówno ósmoklasistom, jak i innym pierwszym czytelnikom, i jest to niewątpliwie nagroda za spory wysiłek redakcji!

Zapraszamy do lektury! Mamy nadzieję, że wielu spośród Sienkiewiczaków będzie mieć wpływ na kształt WEHIKUŁU… dzięki uwagom, słówku krytyki bądź pochwały i przesyłaniu do Redakcji swoich materiałów. Zachęcamy! A póki co obiecujemy ciekawy drugi numer gazetki!

Redaktorki Naczelne