You are currently viewing POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW I LO

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW I LO

Dzień 26 kwietnia 2023r. zapisze się w historii naszej szkoły jako wyjątkowy. Nadszedł czas by podsumować  czteroletnią edukację i wręczyć świadectwa ukończenia I LO  Sienkiewiczakom. Uroczystości zainaugurowała Msza święta o godzinie 8.15, następnie zgromadziliśmy się, jak dawniej, na klimatycznym górnym holu szkolnym.

Część oficjalną rozpoczęła pani dyrektor, która podsumowała etap czteroletnich zmagań pierwszego rocznika w zreformowanym liceum. Wychowawcy poszczególnych klas (IVa- prof. Dariusz Gwizdak, IVb- prof. Barbara Kruk, IVc-prof. Witold Duda, IVd – prof. Piotr Domka, IVe- prof. Urszula Mach) wręczyli świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe za szczególne osiągnięcia.

Podczas uroczystości zostały przyznane dwie honorowe odznaki szkoły dla naszych wyróżniających się zarówno w nauce jak i kulturze osobistej Filipa Hodora oraz Wojciecha Trawki.

Część artystyczna przygotowana przez klasę IIIa i prof. Marcina Ziajkę dostarczyła nam wielu wzruszeń i powodów do śmiechu. Dowcipny skecz przedstawił nam w krzywym zwierciadle przygotowania do konferencji rady pedagogicznej, rozbawiły nas do łez memy z nauczycielami w roli głównej, z mocnym biciem serca przypominaliśmy sobie wspólne przedsięwzięcia uwiecznione na zdjęciach pokazywanych podczas imprezy. Uroku dodał także nagrany filmik z wypowiedziami wychowawców, którzy porównywali swoją klasę do zwierzęcia lub utworu muzycznego, wspominali zabawne sytuacje klasowe a także przewidywali przyszłość podopiecznym wieszcząc, co może wydarzyć się w życiu Sienkiewiczaków za 10 lat. Oryginalnym pomysłem było wręczenie Henryków – specjalnych dyplomów za działalność Sienkiewiczaków na polu szkolnych inicjatyw.

Na koniec młodsi koledzy i koleżanki z IIIa rozdali naszym absolwentom granatowe birety – czapki harwardzkie, które pod lipą zostały wyrzucone w górę, by zaakcentować moment ukończenia szkoły.

Podziękowania i życzenia zdawały się nie mieć końca, nawet z lipą trudno było się rozstać Sienkiewiczakom.

Będzie nam Was brakowało. W czasie matur trzymamy za was mocno kciuki ale pamiętajcie, odwiedzajcie naszą szkołę, ona zawsze na was czeka…