You are currently viewing <strong>ŻEGNAJ SZKOŁO,  ŻEGNAJ LIPO,  WITAJCIE WAKACJE!!!!</strong>

ŻEGNAJ SZKOŁO,  ŻEGNAJ LIPO,  WITAJCIE WAKACJE!!!!

W piątek, 23 czerwca 2023 roku zakończyliśmy kolejny rozdział w historii I Liceum. Po trudach zdobywania jak najlepszych cenzurek nastał ten wyczekiwany dzień: ostatnie przedwakacyjne spotkanie z profesorami, kolegami, budynkiem i Lipą.

Po celebrowanej przez ks. Krzysztofa Mszy św., udaliśmy się do I Liceum, gdzie powitali nas koledzy z 1e – odpowiedzialni za program artystyczny. Przypomnieli nam kalendarium mijającego roku, urozmaicili je piękną wakacyjną piosenką w wykonaniu Martynki Fus i poetyckimi strofami K. I. Gałczyńskiego o lecie.

Ważnym elementem spotkania było wystąpienie Pani Marii Buk – Kalinowskiej, dyrektor I Liceum, w którym nie zabrakło i opisu ważnych wydarzeń dla naszej społeczności, i podziękowania dla profesorów i uczniów za wytężony wysiłek, i życzenia dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Następnie wyróżniający się w nauce i różnych dziedzinach aktywności Sienkiewiczacy otrzymali świadectwa z paskiem, nagrody i dyplomy.

Na scenie pojawili się również Andżelika Bzdek i Wiktor Chmielarz – nasi przewodniczący samorządu szkolnego. Skierowali oni do całej społeczności Sienkiewiczowskiej poniższe słowa:

– Czas jak rwąca rzeka uniósł w swym nurcie kolejny, sto szesnaty rok w bogatej historii Naszego Liceum. Rok wyjątkowy, rok wielkiego jubileuszu i towarzyszącej mu aktywności całej społeczności. Mieliśmy okazję zetknąć się z niezwykłą tradycją Szkoły: zjazdem pokoleń Sienkiewiczaków, zobaczyć i poczuć, jak ogromną rolę odegrał w życiu wielu z nich czas spędzony w Liceum pod Lipą.

– Ale również wiele innych wydarzeń zapisało się ważnymi zgłoskami w annałach obecnego roku: znów wspólnie odbyliśmy Narodowe Czytanie i świętowaliśmy rozmaite uroczystości: konkursy, np. Profesora Marszała, Językomaniak, Biologiczny, Dzień Patrona, obchodziliśmy święta państwowe i cieszyliśmy się nowym boiskiem. Wybraliśmy władze samorządowe i świetnie bawiliśmy się na Dniu Samorządności. Przetańczyliśmy wiele godzin na balach, półmetku i studniówce, witaliśmy pierwsze i żegnaliśmy czwarte klasy.

– Wzięliśmy udział w wielu olimpiadach i zawodach, wysilaliśmy się nad setkami kartkówek, sprawdzianów i matur próbnych. Wyruszyliśmy na wycieczki i rajdy, odwiedzaliśmy muzea, teatry i koncerty.  A wszystko – pod Waszą opieką, Drodzy Profesorowie, z Waszej inicjatywy i przyzwolenia. Nadszedł czas, by skierować do Was słowa podziękowań.

– Dziękujemy za chęć przekazania nam rzetelnej wiedzy i wysiłek, by nas wychować według najlepszych wzorców! Składamy wyrazy wdzięczności za wspólne lekcje i czas poza nimi! Nie może się obyć bez przypomnienia, jak często z wyrozumiałością patrzyliście na nasze puste kartki na sprawdzianach, spóźnienia, nieobecności, prawdziwe i wymyślone trudności,  psikusy….

I na Waszą, Drodzy Profesorowie, ustawiczną gotowość dawania nam drugiej, trzeciej, entej szansy!

– Ufff! Należą się Państwu nie tylko podziękowania, ale też zasłużone wakacje i odpoczynek od nas!

Życzymy Państwu wspaniałego lata: beztroskiego, w dobrej kondycji, w pięknej, wymarzonej okolicy własnego ogródka lub w egzotycznych, baśniowych krajobrazach. Wierzymy, że zdołają Państwo wypocząć przy dobrej książce (a może wtedy zatęsknicie za naszą radosną twórczością, tzw. humorem zeszytów), filmie czy grze planszowej, podczas wakacyjnych wędrówek w gronie wypróbowanych przyjaciół!

– Wam, Drodzy Przyjaciele Sienkiewiczacy, dziękujemy za entuzjazm i wspólne działania we wszystkich dziedzinach życia szkolnego! Za wspieranie samorządu i własne inicjatywy na wielu polach: od naukowego, sportowego, poprzez wolontariat, działalność artystyczną i rozrywkę!

Gratulujemy sukcesów wszystkim tym, którzy docenieni przez różne gremia są zwycięzcami olimpiad, konkursów, zawodów i oczywiście naszą wspólną dumą! To oni za chwilę będą błyszczeć na scenie honorowani przez Panią Dyrektor!

– Wszystkim – niezależnie od wyników w nauce i zachowaniu życzymy, by wakacje były czasem radosnej beztroski, bezpiecznego leniuchowania i twórczej aktywności na różnego rodzaju wyjazdach! I koniecznie – byście znaleźli czas na refleksje o nowym roku szkolnym, który dla wielu z nas będzie rokiem ważnych wyborów, egzaminów, wkraczania w samodzielność zwaną dojrzałością, dla innych – czasem poszukiwania własnych dróg, formułowania celów i przekładania marzeń na język praktyki życiowej.

– Pani Dyrektor! Proszę przyjąć bukiet kwiatów jako wyraz naszej wdzięczności za zarządzanie tym niezwykłym projektem, jakim jest I Liceum, za koordynowanie wszelkich działań, czuwanie nad naszym bezpieczeństwem i wskazywanie tego co istotne!

– Kochani Profesorowie! W osobistych kontaktach będziemy Państwu dziękować za specyfikę pracy każdego z Was, teraz wspólny wyraz wdzięczności w postaci kwiatka!

– Dziękujemy wszystkim Państwu z administracji i obsługi, bez których szkoła nie mogłaby funkcjonować! Mamy nadzieję, że wakacje pozwolą Państwu również dobrze odpocząć!

– Żegnaj Szkoło! Żegnaj Lipo, przyjaciółko! Witajcie Wakacje!