You are currently viewing Ciekawi goście w I LO

Ciekawi goście w I LO

21 września 2023 roku I LO w Łańcucie z radością otworzyło swe drzwi sześciu wyjątkowym, uśmiechniętym i niezwykle życzliwym młodym ludziom. Nasi Goście przybyli z odległych zakątków świata takich jak: Papua Nowa Gwinea, Filipiny, Kazachstan i Zimbabwe.

Sienkiewiczacy z olbrzymim zainteresowaniem wysłuchali intrygujących opowieści i ciekawostek o tych jakże egzotycznych państwach, a dodatkowo mogli zadawać pytania, które nie pozostały bez odpowiedzi. Oprócz poszerzenia swoich horyzontów,  nasza młodzież miała doskonałą okazję do konfrontacji swoich umiejętności językowych, gdyż językiem komunikacji był angielski.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi mogąc spotykać się z ciekawymi osobami, które uczą nas o swojej kulturze, tradycjach, czy nawet językach. Z pewnością są najlepszym dowodem na to, że warto wyjść ze swojej strefy komfortu, by poznawać piękno świata i jego wielokulturowość. Nie było to pierwsze spotkanie tego typu w naszej szkole, jesteśmy otwarci na taką współpracę i z niecierpliwością czekamy już na kolejne tego typu wydarzenia.

Serdecznie dziękujemy za współpracę i za złożoną ofertę międzykulturowych lekcji z języka angielskiego

Pani Beacie Szmuc i Pani Joannie Bród z INPRO Rzeszów – Stowarzyszenia Projektów Międzynarodowych  – cieszymy się, że możemy razem działać!