You are currently viewing Trzydzieste dziewiąte matematyczne zmagania

Trzydzieste dziewiąte matematyczne zmagania

W dniu 25 stycznia 2024r. o godz. 10:00 odbył się finał  XXXIX Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała dla szkół średnich województwa podkarpackiego.

Konkurs uroczyście otworzyła Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Łańcucie – Pani Maria Buk-Kalinowska.

W tegorocznej edycji konkursu do zawodów finałowych zakwalifikowało się 101 uczniów z następujących szkół:

I LO Przemyśl, II LO Przemyśl, ZSEiO Przemyśl, I LO Jarosław, KLO Jarosław, I LO Przeworsk, I LO Sanok, ZST Sanok, LO Ropczyce, I LO Jasło, ZSL Leżajsk, ZST Leżajsk, LO Kolbuszowa, II LO Jasło, I LO Mielec, II LO Mielec, ZST Mielec, LO Strzyżów, SP 1 Strzyżów, I LO Brzozów, ZS Lubaczów, LO Lubaczów,  II LO Dębica, LO Lesko, I LO Łańcut, II LO Łańcut.

W ciągu 120 minut każdy z uczestników musiał rozwiązać 3 zadania mierząc się z niezwykle trudnymi i ciekawymi problemami matematycznymi.

Zadania dla uczniów na dwóch poziomach: junior oraz senior opracował pomysłodawca konkursu – prof. Eugeniusz Śmietana, natomiast za organizację odpowiedzialni byli nauczyciele matematyki: Tomasz Sergiew i  Monika Wyczarska oraz młodzież z klasy IA.

Weryfikacji i zatwierdzenia wyników etapu wojewódzkiego dokona Komisja Konkursu i do dnia 18 marca 2024 r. te wyniki zostaną  zamieszczone na stronie internetowej 1lolancut.pl.  

Dyplomy i nagrody dla laureatów oraz wyróżnionych zostaną wręczone na Uroczystej Gali w dniu 26 marca 2024 r. o godzinie 10:30 w naszej szkole.