You are currently viewing „Szczęśliwej drogi, już czas…”  Pożegnanie maturzystów 2024
default

„Szczęśliwej drogi, już czas…”  Pożegnanie maturzystów 2024

W piątek 26 kwietnia br. czwartoklasiści przekroczyli próg I Liceum jako jeszcze uczniowie, a po otrzymaniu cenzurek wyszli już jako abiturienci.  Dzień rozpoczął się mszą św. w kościele farnym w intencji abiturientów. Po ich powrocie w licealne podwoje zaczęła się uroczystość, na którą stawili się wszyscy Sienkiewiczacy kończący szkołę, goście i zaproszeni rodzice wyróżnionych czwartoklasistów, wychowawcy z Panią Dyrektor na czele oraz przedstawiciele klasy 3d, którym przypadł w udziale przyjemny obowiązek pożegnania maturzystów in spe.

Było uroczyście, wzruszająco, chwilami podniośle, towarzyszył Sztandar, na który przed czterema laty dzisiejsi maturzyści składali przysięgę wierności ideałom. Nie zabrakło przemówienia Marii Buk – Kalinowskiej, dyrektor I Liceum, która dokonała przeglądu najważniejszych wydarzeń z licealnego życia abiturientów, złożyła podziękowania i gratulacje wszystkim, którzy swą nauką, postawą i różnorodnymi osiągnięciami  przyczynili się do rozsławiania imienia Szkoły.

Najbardziej wyczekiwany moment  to ogłoszenie nazwiska ucznia/ uczennicy, który dołączy do zaszczytnego grona kawalerów i dam Honorowej Odznaki Szkoły. Wybór dokonany przez Kapitułę wzbudził lawinę oklasków, choć z pewnością nikogo nie zaskoczył, to oczywiście Szymon Jurek, z którego spektakularnych sukcesów wszyscy jesteśmy dumni!

Wychowawcy wraz z Panią Dyrektor wręczyli świadectwa z wyróżnieniem i nagrody oraz dyplomy tym, którzy swą aktywnością na różnych polach wpisali się w historię Szkoły. Nie zabrakło niespodzianki przygotowanej przez Julię i Sarę – przewodniczące samorządu, które wręczyły sporej grupce abiturientów Henryki w różnych kategoriach.

Ciekawy program przygotowany przez 3d prezentujący na często zabawnych fotografiach czteroletni pobyt czwartoklasistów w I Liceum wzbudził radość, ale pewnie też odrobinę nostalgii. Dziewczyny z 2b wyśpiewały im trudną prawdę : Ale to już było i nie wróci więcej….

Reszta uroczystości przebiegała już w klasach, z wychowawcami, skąd jeszcze długo słychać było rozmowy, śmiech i oklaski.

Kochani Maturzyści! Sienkiewiczacy!

Przed Wami wiele ważnych chwil: egzaminy, wybór studiów lub innej drogi życiowej. Życzymy Wam trafienia w punkt we wszystkich podejmowanych decyzjach. Dojrzałość wymaga odpowiedzialności, najważniejsze jest jednak to, aby być dobrym, przyzwoitym i kulturalnym człowiekiem, by wysoko nieść wartości, którym wierna jest Nasza Szkoła.

Jakoś tak pusto się stało bez Was na korytarzach i w holu, a Lipa już za Wami tęskni! Wracajcie, jak się wraca w rodzinne progi i do przyjaciół! A teraz?

Szczęśliwej drogi, już czas….