You are currently viewing Koniec nauki…. Wakacji wymarzony czas!

Koniec nauki…. Wakacji wymarzony czas!

Majowe i czerwcowe wycieczki były dla Sienkiewiczaków przedsmakiem wakacji. Ruszyli ochoczo zarówno na te krótkie jednodniowe wyjazdy, z reguły związane z edukacją (Politechnika Rzeszowska, Kraków śladami Wyspiańskiego, warsztaty na WSIiZ), na te trochę dłuższe, których celem jest poznanie różnych zakątków Polski (tym razem były to Bieszczady, Roztocze, Wrocław), jak i te, które miały ściśle określony charakter naukowy: szlakiem parków narodowych północno-wschodniej Polski czy też szlakiem Niepodległości po Pogórzu Ciężkowickim i Rożnowskim. Wycieczki były okazją nie tylko do wypoczynku, często bardzo aktywnego, np. na kajakach, ale też dały możliwość  zdobywania wiedzy poza klasą, w warunkach naturalnych, poprzez praktykę, obserwację, warsztaty, zajęcia edukacyjne na łonie przyrody.

Ostatnie dni nauki to też czas intensywnej nauki, sprawdzianów kończących dany etap edukacyjny, trzecioklasiści zmierzyli się z pierwszą próbną maturą. I w końcu wybrzmiał ostatni dzwonek! W piątek 21 czerwca 2024 roku po raz ostatni spotkaliśmy się pod Lipą, by odebrać cenzurki, podziękować profesorom, pożegnać się z koleżankami i kolegami, i rozstać się na wakacyjny czas ze szkołą. Uroczystość zakończenia roku 2023/24 rozpoczęła Msza św. w kościele farnym. Pod Lipą miała miejsce część oficjalna: Pani Maria Buk – Kalinowska – dyrektor I Liceum, dokonała szerokiego podsumowania pracy szkoły, zaprezentowała szczegółowo osiągnięcia Sienkiewiczaków w różnych dziedzinach wiedzy, sportu, działalności społecznej, wolontariacie. Przypomniała i zaapelowała o bezpieczne wakacje.

Wraz z wychowawcami poszczególnych klas wręczyła świadectwa wyróżniającym się uczniom.

Przekazała również społeczności licealnej informacje o zakończeniu misji pedagogicznej przez Panią Profesor Urszulę Czaczkowską – znakomitą nauczycielkę chemii, wspaniałą wychowawczynię licznych pokoleń Sienkiewiczaków, prawdziwą ikonę I Liceum. Brawom podkreślającym sympatię i szacunek uczniów dla Pani Profesor nie było końca. Również Pani Profesor Grażyna Rajchel – długoletnia pedagog w naszej Szkole, zdecydowała o przejściu na emeryturę. Jej zasługi dla uczniów i gotowość do niesienia pomocy podkreśliła Pani Dyrektor dziękując Jej za trud i życzliwość.

Klasa 1b przygotowała krótki program dedykowany zarówno odchodzącym nauczycielkom, jak i całej społeczności Sienkiewiczaków. Życzenia udanych wakacji przekazała również Pani Anna Tomaszek-Furgał, przewodnicząca Rady Rodziców i szefowa Samorządu Szkolnego – Sara Orłoś.

Spotkanie z wychowawcami w klasach, odebranie świadectw i podziękowanie za wspólny rok – to ostatni akord uroczystości zakończenia nauki. Pozostaje tylko zanucić Wakacyjną sambę:

Z walizkami każdy gna
Podróżować zaczął świat
Okulary ciemne włóż
Kąpielowy załóż strój!

Bo przyszło lato!
Czekałam długo na to…
Być wolnym i robić co chcę!
Samba, samba, samba wakacyjna
Tańczę, kiedy lato się zaczyna
Wakacyjna rytmy porywają mnie
W każdej chwili tańczyć chcę!

Majowe i czerwcowe wycieczki były dla Sienkiewiczaków przedsmakiem wakacji. Ruszyli ochoczo zarówno na te krótkie jednodniowe wyjazdy, z reguły związane z edukacją (Politechnika Rzeszowska, Kraków śladami Wyspiańskiego, warsztaty na WSIiZ), na te trochę dłuższe, których celem jest poznanie różnych zakątków Polski (tym razem były to Bieszczady, Roztocze, Wrocław), jak i te, które miały ściśle określony charakter naukowy: szlakiem parków narodowych północno-wschodniej Polski czy też szlakiem Niepodległości po Pogórzu Ciężkowickim i Rożnowskim. Wycieczki były okazją nie tylko do wypoczynku, często bardzo aktywnego, np. na kajakach, ale też dały możliwość  zdobywania wiedzy poza klasą, w warunkach naturalnych, poprzez praktykę, obserwację, warsztaty, zajęcia edukacyjne na łonie przyrody.

Ostatnie dni nauki to też czas intensywnej nauki, sprawdzianów kończących dany etap edukacyjny, trzecioklasiści zmierzyli się z pierwszą próbną maturą. I w końcu wybrzmiał ostatni dzwonek! W piątek 21 czerwca 2024 roku po raz ostatni spotkaliśmy się pod Lipą, by odebrać cenzurki, podziękować profesorom, pożegnać się z koleżankami i kolegami, i rozstać się na wakacyjny czas ze szkołą. Uroczystość zakończenia roku 2023/24 rozpoczęła Msza św. w kościele farnym. Pod Lipą miała miejsce część oficjalna: Pani Maria Buk – Kalinowska – dyrektor I Liceum, dokonała szerokiego podsumowania pracy szkoły, zaprezentowała szczegółowo osiągnięcia Sienkiewiczaków w różnych dziedzinach wiedzy, sportu, działalności społecznej, wolontariacie. Przypomniała i zaapelowała o bezpieczne wakacje.

Wraz z wychowawcami poszczególnych klas wręczyła świadectwa wyróżniającym się uczniom.

Przekazała również społeczności licealnej informacje o zakończeniu misji pedagogicznej przez Panią Profesor Urszulę Czaczkowską – znakomitą nauczycielkę chemii, wspaniałą wychowawczynię licznych pokoleń Sienkiewiczaków, prawdziwą ikonę I Liceum. Brawom podkreślającym sympatię i szacunek uczniów dla Pani Profesor nie było końca. Również Pani Profesor Grażyna Rajchel – długoletnia pedagog w naszej Szkole, zdecydowała o przejściu na emeryturę. Jej zasługi dla uczniów i gotowość do niesienia pomocy podkreśliła Pani Dyrektor dziękując Jej za trud i życzliwość.

Klasa 1b przygotowała krótki program dedykowany zarówno odchodzącym nauczycielkom, jak i całej społeczności Sienkiewiczaków. Życzenia udanych wakacji przekazała również Pani Anna Tomaszek-Furgał, przewodnicząca Rady Rodziców i szefowa Samorządu Szkolnego – Sara Orłoś.

Spotkanie z wychowawcami w klasach, odebranie świadectw i podziękowanie za wspólny rok – to ostatni akord uroczystości zakończenia nauki. Pozostaje tylko zanucić Wakacyjną sambę:

Z walizkami każdy gna
Podróżować zaczął świat
Okulary ciemne włóż
Kąpielowy załóż strój!

Bo przyszło lato!
Czekałam długo na to…
Być wolnym i robić co chcę!
Samba, samba, samba wakacyjna
Tańczę, kiedy lato się zaczyna
Wakacyjna rytmy porywają mnie
W każdej chwili tańczyć chcę!